Askere Giden Sevgili

By | 12/17/2008 9 comments
Ah o küçük mücahitin dramı!! Biricik davşanınız, kınalı sincabınız askere gidiyor demek? "Askere Giden Sevgili" modeli de ekolümüzce bir ayrılık çeşidi olarak kabul görmektedir. Haliyle bu ayrılık çeşidinden de sağ çıkmanın bilgisini sizden sakınacak değiliz.

Beklesek mi, Beklemesek mi?

Yapılan araştırmalar askere giden erkeklerin şu üç genel şekilde davrandığını gösterir:
· Askeriliği sorun yapmadığı için, sevgilisiyle normal görüşmesini sürdüren adamlar.
· Askerliği bunalımlı bünyelerinin her türlü kaprisine mazeret olarak kullanıp, bekleyen sevgiliyi boğan adamlar.
· Askerliği bitmek bilmez bir acındırma şölenine döndürüp, izinlerde kıza börekler açtıran, kızı sömüren, evlenme vaadiyle kandıran adamlar.Not: Bu üç adam tipinden ilki, doğada çok seyrek (%10) bulunmaktadır.


Peki ne yapayım?
1) İlişkinizin süresini, askerlik dönemine oranlayın. 2/3'ün aşağısı kurtarmaz, beklemeyin.
2) Adamın artıları bu süre kriterini geçersiz kılacak kadar çoksa (nefis seks, boğaz manzaralı ev vs.) askerliğin ilk iki aynı iyi gözlemleyin. Acemilik bittikten hemen sonra askerimiz nerede bulunduğunun iyice farkına varacak ve doğasındaki minik mücahit açığa çıkacaktır.
3) Askere giden sevgiliyi "Nereden duyacak?" şekilinde aldatmaya kalkmayın. Tüm memleket kamuoyu, vatani görevini yapan mehmetçiği aldatmanın, .rospuluk olduğu konusunda hemfikirdir. Siz bir erkekle sadece muhallebiciye dahi gitseniz, bu haberin Sincan dağ jandarma karakoluna bir haftaya kalmadan ulaşacağından emin olun.

Newer Post Older Post Home

9 vatandaş cevab hakkı kullandı :

Merhaba, ben 17 aydır birlikte oldugum biricik sevgilimi askere yeni gönderdim. onu çok seviyorum ve dönene dek bekleyecegim, sonsuza dek de onu sevecegim. ancak 17'nin üçte ikisini hesaplayamıyorum. sizin kriterlerinize göre benim beklemem doğru mudur acaba? teşekkürler.

deniz said...

senin hesabın 17/6 selencim. uygundur.

o birinci sıradaki adamların yüzdesinin az olmasının sebebi erkekler değil de, bizzat askerlik mevhumunun kendisi aslında...kışla hayatı insanı 2 ve 3 nolu prototiplere yönlendiriyor, içerisi çok başka bir yer...

alpin sincan dağ jandarma karakolundan bildirdi...

nurperi said...

deniz ahanım merhabalar, benimde sevgilim askere gideli3 ay oldu, beni bazen hiç aramıyor bazense sık sık arıyor kafasına göre
bazen sinirlenip istediği gibi davranıyor ne yapmaya çalıştığını anlamadım
giderken beni bekleme dedi
daha sonra ise arayıp hiçbir şey yokmuş gibi kaldığı yerden devam etmeye çalıştı
şimdi ise yine aramıyor
sizce beklemelimiyim. biz 2,5 senedir çıkıyoruz
sizin kriterlerinize uygunmuyuz
ben çok kararsızım, bunalımdayım ne yapıcağımı bilmiyorum

akıllı said...

askere giden erkeklerin hemen hemen hepsi, eninde sonunda kız arkadaşlarını bırakıyolar. onlar her şeyi hakediyolar. çoğu erkek askere gitmeden kızları evlenme vaadiyle kandırıyo, oralarda yanlız kalmamak adına kızları kullanıyorlar. o yüzden askere giden erkeği bırakmak en doğrusu
tabi içlerinde adam gibi olanlar da var onları saymıyorum ama genel olarak durum böyle!!!

Bir arkadaşımın arkadaşı askerdeyken sevgilisinden boynuz yemiş, duyduğu gecenin sabahına nöbetteyken kafasına tüfek sıkmıştı. Tertibinin beynini yerden faraşla topladığını anlattı arkadaş bembeyaz kesmiştim. Acıtma olmasın diye bu kadar anlatayım durdum ama cidden aldatmayın, hakket çünkü oradayken insanın psikolojisi illa bozuluyor.

Ha bir de askere gidip de boynuz yemeyen tanıdığım yok ha.

Anonymous said...

Kadınlar askerlikte erkek arkadaşlarınızın nasıl insanlık dışı kaba ve öküzce davrandığını ancak orada olarak öğrenebilirsiniz, ne yazık bu asla olmayacak. Ancak kadınlar askerlikte daha üstün yerlere gelmeliler, erkekler bazı duyguları askerlikte kaybediyor, hilkat garibesine dönüyor.

Anonymous said...

merhaba benm szlüm acemi brlğini 75 gn yapck 1 ay bıttı ymn törni oldu gldi görstük hersy aynı. gideki 3 gün oldu bir ses yk armıyor dha raht olr dye düşünüyrdum yemn törennden snra ama aramıyor ?

bnm sevgilim gideli 10 ay oldu..gitmeden önce neyse hala o bi bok değişmedi keşke biraz değişseydi askerlik değiştirir diye herkes beynimi yiyo umudum son 5 ayda yoksa ben 15 ayı boku bokuna verdiğim kafama sıçayım