Aşık mıyız? (İlk Görüşte Aşk ve Ötesi)

By | 5/08/2009 12 comments

Tüm zamanların en revaçta geyiklerindendir bu, hepimiz aşinayız: İlk görüşte aşk deyu bişey var mı? Yok efendim karşınızdakine aşık olduğunuzu nasıl anlarsınız?

Onun size maşuk olup olmağını nasıl çakozlarsınız?

Herbişeye cevabı olan blog yazarınız, neyseki reklamcılık dünyasında sürekli yükselen kariyerinden vakit buldu da, sizlere nihayi cevapları yetiştiriyor.

Evet canlarım, ilk görüşte aşk diye bişey var. Ben oldum. Duyduğuma göre o da olmuş. O derken manitadan bahsediyorum. Gerçi erkekler için "ilk görüşte aşk" daha çok "ilk çıblah görüşte aşk"a tekabül ediyor. E biz Norveç hamamlarında nüdist takılmadığımızdan, bu da direkt olarak "ilk görüş" olmuyor. Herneyse, aşka dönersek;


* İlk görüşte aşk pamuk helva gibi bişeydir. Boyaya batmış, şeker koması o nesneye nasıl paralize halde yaklaşıyorsak, gördüğümüz adama da mıknatıs misali çekilim hasıl olur. Ağız kuruluğu, midede bir ters yüz etkisi, ter bastı, sallanan bacak, hakim olunamayan sırıtış şeklinde belirtileri de vardır.

Bu hale geldiğimizde;

* Öncelikle ne kadar uygunsuz olursa olsun, anın tadını çıkarmak gerekir. Çünkü zavallı insan türü bu anı son derece seyrek yaşar.

* Hemen ardından "Yavru Kedi Operasyonu"na geçilmelidir.

* Yavru Kedi Operasyonu: Kediye (bu durumda adama) önce hareketli olarak görünülür. Mantık yavru kedi oynatmak ile tamamen aynıdır. Önce ip hayvanın gözüne gözüne şöyle bir sallanır. Sonra hızlıca uzağa çekilir. İçgüdüsel olarak kaçan her şeye "av" muamelesi yapan kedi (bu durumda adam) peşinizden gelecektir.

Mühim Not: Yavru kedi beyninin algısı dağınıktır. İpi çok uzağa kaçırırsanız, yarı yolda neyin peşinde koştuğunu unutur. Başka hareketli cisimlere atlar. (Gerçi benim gibi 1.80 boyunda kumral, yeşil gözlü bir insansanız kediye parende bile attırabilirsiniz. Kedinin yeteneği, sizin ip hakimiyetiniz, eteğinizin kısalığı, göğüs dekoltesinin derinliği, hep etken paremetrelerdir.)


* Yavru Kedi Operasyonu'nun başarısı bazen, size yaklaşan adamın ağzını açmasıyla son bulur: "Cennetten düşerken canın yanmadı ya? Arabamı göremek ister misin? Are you sex?" diyen adamlar var memlekette neticede. Bazen de, adamımız size karşı aynı elektiriği üretemeyebilir.

Şayet adamın size olan ilgisini 1= az, 2= orta, 3= çok şeklinde puanlayacak olursak;

* Adam konuya "Anne baba sağ mı?" diye girdiyse: 1,5.
* Size bira ısmarlamaya kalkarsa: 2
* Size arzu ettiğiniz ya da elinizdeki içkiden -pahalı!!- ısmarlamak istiyorsa: 2,5
* İlk üç cümle boyunca espri bulmak için kastı ve terlediyse: 3
* İlk üç cümle içinde "Evim yakında hım hum" ettiyse: Yaavşak
Notunu verebilirsiniz.

Taze sevdanız hayırlara vesile olsun...
Bir sonraki buluşmamızda; "İyi sevişen fakir adamla fazla yüzgöz olmadan sevişmeye devam sanatı", "Yatakta çoraplarını çıkarmadığı halde sizen akrobasi bekleyen arsızı ıslah", "Her buluşmada hırgür çıkardığı halde kendini koca adayı olarak gören zihniyeti annesine havale etme" gibi hayati önem taşıyan konulardan bahsedeceğiz. Ya da bahsetmeyeceğiz.

Newer Post Older Post Home

12 vatandaş cevab hakkı kullandı :

Yavru kedi beynimin algısı yok benim, ipi göremiyorum :)

Anonymous said...
This comment has been removed by a blog administrator.
Deniz said...

hep inkar, hep inkar.
yok biz kedi değiliz, ilk görüşte aşk yoktur.
bilimsel araştımalar yaptık heralde isveçli bilim adamları, norveçli balıkçılarla.
ilime de mi itimadınız yok?pes...

iste inkarla olmaz bu is... olaya "know your enemy" gibi yaklasip bu guzide yazilardan feyz almamiz, hareket plani cikarmamiz lazim. ne ogrensek kardir...

hande said...

ya ben bu yavru kedi benzetmesini çok tuttum :)

zcan said...

ilk görüşte aşık oldum. ikinci görüşte evlendim. üçüncü görüşte gözüm açıldı.

merhaba, her kimsen çok yaşa sen:)) Rahmetli kayınvaldem anlatırdı erkek eğitimi ile köpek eğitiminin aynı oldugunu. Kedi örneği de ondan aşağı kalmamış! Vallahi on numara:))

sacma said...

çok mutsuzum ulan! bakıyorum bakıyorum aşık değilim bakıyolar bakıyolar aşık olmuyolar. otobüste giderken bakmıyorum etrafıma, her an sevgili görürüm üzülürüm diye. güneş gözlüğüylen dolaşıyorum ama güneşten korunmak için değil. allahım acısana bana!

hjhjk said...

aşktan acı çekeriz

meltemm said...

:)))) ilk görüşte aşk yoktur sadece ilk görüşteki çekimdir o hoşlanma biraz isteme vs vs. eğer ilk görüşte aşk sa bu neden benmkilerin hepsi bitti:( yok yok arkadaşım ilk görüşte aşk die bişi yokkkk.

Elmoş said...

'İyi sevişen fakir adamla fazla yüzgöz olmadan sevişmeye devam sanatı'nı ne zamandır sabırla bekliyorum.

seciloc said...

kedi örneği süper, kaçan kovalanır deyimin gayet anlaşılır bi açıklaması olmuş. ama ben halen uygulayamıyorum :)))