Leşo Deniz

By | 6/14/2009 10 comments

Ofiste oda arkadaşım olan beylerin koyduğu adıyla ben, nam-ı diğer Leşo Deniz, idda ediyorum başlı başına bir türüm. Nice incelemelere, araştımalara gebeyim. Lakin bi mercek tutanı görmedim şimdiye dek. Nalet olsun müsade buyrun da anlatayım.


Leşo Deniz türü genelde evde yaşar, çok daralırsa kırlık bahçelik ortamları tercih eder. Orta ve lise eğitimi boyunca gereğinden uzun, ebleh ve gözlüklü olagelmiş tüm kızlar gibi, mezuniyete dek dansa kaldırılmamıştır. Dahası kendini ilk dansa kaldıran hödük ve kendinden kısa erkek arkadaşı değil, az sonra yiyeceği dayaktan habersiz sınıf arkadaşıdır.


Laf erkeklerden açılmışken, Leşo Denizler cinselliği keşfin ilk yıllarında, bodoslama giderek ortamın en hıyarto, en dingil, en lombak herifine toslarlar. Bunu bir kere yapmaları da akıllanmalarını sağlamaz. Adeta arıza mıknatısı, yavşak paratoneri gibi işlev görürler. Bir ihtimal ileri derece miyop olmaları, işleri kolaylaştırır. Bu cins, ilk gençliğinde tanımadıklarına selam vere vere, gözlüksüz havalı olduğunu sanmıştır.


Leşo Denizler karanlık pek çok yan taşır ve kuaför salonlarında bulunamamak bunlardan biridir. Ne ağda, ne manikür, ne fön; kokoşluk yanlarına uğramamıştır. Bu meziyetleri yıllarca çalışarak, diğer kadınları gözlemleyerek edinmeye çalışırlar. Yine de Suavi koltukaltları jiletle tanışana dek baki kalır.


Bu kızlar, akranları makyaj öğrenirken günde 12 saat kitap okur, on altılarında aşk mektubu katipliğinde ustalaşırlar. Bu, takdir edersiniz ki o yaşlarda son derece lame bir harekettir. Leşo Denizler çıtır günlerinde su katılmamış kek insanlarken, yaşlandıkça zavallı varoluşlarına ramen hayatta kalmayı öğrenirler.


Küfürbaz, elde sigara volta atan, huysuz virjin kıvamında nüktedar, eski sevgilileri tarafından vudu bebeği yapılan kadınlara dönüşür Leşo Denizler. Bazıları giyinmeyi, bazıları soyunmayı, kimisi yılan gibi laf satmayı öğrenir. Ne de olsa kendisini dahi sanan kreatif dümbüklerin bağğyan tarafına tekabül ederler.


Bir cümle kadın ürününe pipililer tarafından çakılan reklamlara ana avrat düz giden, yoga yaparken aşk-ı memnu izleyen, barda calbda hakim olamadığınız elinizi kolunuzu kıvırıp iade eden, lakin alkolün kana karışmasıyla en az beş kişinin sağını solunu sigarayla şişleyen, işte o hayvan, işte o tutarsız, o meymenetsiz kadın benim efendim.


Türümü beyaz Türklerce işletilen herhangi bi yaratıcı ofisten sorarsanız, barmakla işaret ederler; "aha bu" deyu.

Sormayın. Mersi.
Newer Post Older Post Home

10 vatandaş cevab hakkı kullandı :

Sel said...

there, there...

eva said...

valla kendimi buluyorum sende:)

ben de o dansa kaldirdigi icin sopa yiyen sinif arkadasini oynamistim bu musamerede

Peki bunun hem giyinmeyi, hem soyunmayı, hem de yılan gibi laf satmayı öğrenenine ne diyoruz? :)

leşo tayfa :)

Anonymous said...

hahaha bayıldım!

-kurbanın olam! ehieği :D

ben sıra arkadaşımı buldum sende

eski sevgilileri tarafından vudu bebeği yapılmak... beni benden aldın, bir durum ancak böyle güzel özetlenebilir :)

"eski sevgilileri tarafından vudu bebeği yapılan" ... bir durum ancak bu kadar kısa ve öz anlatılabilir. nice to meet you :)