Yalnız Tatil

By | 9/20/2010 11 comments

Ben aslen değil yalnız tatile çıkmak, yalnız kelimesini tek seferde doğru bile yazamam. Her defasında yanlışlara düşerim. Lakin demek evrimim yönünde küçük bi ışık var; geçende 2 tişört, bi terlik, bir de tek sefer kullandığım yoga matımı sırtlanıp, kendimi kısmen ıssız bi güney sahiline vurdum.

İnsanın tabiatın ortasında, iç sesiyle başbaşa kalması baya enteresan bi kafa; tüm genç hemşirelerime tavsiye ederim. Fısıltıyla espri yapıp tek başına kıkırdamak azbuçuk deli işi olsa da, ara ara pazarlık yapmam gerektiğinde içime annem girmiş ve taksiciye "Neaa Kabak'a kadar 60 TL mi? Ne yakıyo senin araç, Kaçkar balı mı?" çemkirmiş bulunsam da ve yer yer, az sonra anlatacağım noktalarda inceden bir göt atımı yaşandıysa da, yaradan el versin her sene yapayım yani. Öyle tatlı.

Zatıalim dağlar arasında, 24 endemik bitkisi olan camgöbeği bir vadide, Zeyna styla takılırken, siz burda "Fatmagül'ün Suçu Ne?" izlediniz tabi. Bi tecavüz fantezisi reload oldu bünyelere. Olmasın rica ediciim. Aşkı dağlarda gezen her kadının başına türlü fenalıklar gelmiyor, gelmemeli. Gerçi kampa ayak basar basmaz anlaşıldı ki, henüz single bayan rezervasyonumu yaparken, kamp çalışanlarından bi kısmı benlen kafada sevişmiş. E o kadar oluyo, yani...

Şimdi müsadenizle endemik personalar ve notlar paylaşıcam sizinle, bu yaşanmışlıktan hiç bir türlü eksik kalın istemiyorum.

Hipiköyünden İnsan Manzaraları

* Localy yours, Turkish Hüseyn lines: Yöresel bir kötü kalp, incelenesi bir kırsal hain kendisi. Daha beni çadıra götürürken "Çok sehvetli bi çadır ayırdık size" demesin mi? "Ney?"çığıldım inceden, bazıları bundan tırsıp lafını geri alır, mesafeyi çizer çünkü. Beriki zerrece oralı olmadı; "Şehvetli çadır, şehvetliii. Dün gece de bi bayan arkadaş kaldı burda" bilgilendirdi. Lakin çarşafları belki bi tesir alırım diye, değiştirmeye tenezzül etmedi. Kendisi bana tüm kamp boşken yarım metre büyük oda vermemek için türlü lafbazlıklar etmeyi, çıkışta 30 TL'min üzerine yatmak için çırpınmayı ve o parayı kaptırmayınca gider ayak "Sen de işini biliyon haa" laf sokmayı ihmal etmedi. Köy kafası basit, net; etinden sütünden istifadeye çalışıyo tabi ne görse Hüseyn, acaiptin vesselam.

* Çakra Adam Cemil: Anlatarak o enerjiyi aktaramıyorum ama böyle sürmesinden deri bilekliğine, baştan aşağı Karaip Korsanları tribinde dolanan bi adam düşünün. Elinde asası felan, ayaklar 7/24 çıplak. 12 yıldır Anadolu dağlarında geziyomuş, ben hikayesini dinlemeye cesaret edemedim. Zira Cemil'in temel huylarından biri "Enerji veriyorum, çakra açıyorum" ayağına manitaları ovalamak. Sen misin yanında "Başım ağrıyo, yok belim börtlemiş" diyen? Ansızın sokuluyo, bilgece sözler, "Senin auran kirlenmiş"ler derken, bi bakıyosun adam kuyruk sokumuna kadar inmiş. Utanma duygusuna sahip olmayışın bi insana böyle yakışacağını tahmin edemezsin öte yandan. Öyle bi avare, bi kafayı kırmış model kendisi. Bu "senin çakraların kapalı yavrum" hedesini bi kere LA'den bi ablaya yaptı, kız yoga master çıkmasın mı? "Ay nasıl olur, wtf?" diyerek, elleri üstünde geçti gitti tüm sahili.

* Dağların Kıralı Ednan: Bu arkadaş yöresel lezzetlerin aslen iyi kalpli olanı. Hani onca tabiat Hüseyn'e bi şekil genetik olarak yüzyıllardır tesir edemiyo, onu iki dirhem iyi niyetli yapamıyo ya, Ednan da durum o denli vahim değil. Vadiye inerken takside düşürdüğüm cüzdanımı 1 günde bulup, eksiksiz teslim edebilmiş bi insan kendisi. Hobileri arasında çıplak sırtında obruk taşımak, kaya şekillerinde vadide gizli olduğuna inandığı korsan hazinesine işaret aramak ve turistleri şelaleye tırmandırırken vaşak, yılan ve domuz izleriyle tıstırmak var. Ne var ki, o da bir pipili neticede. Tırmanış esnasında ecel korkusuyla edeleli kollarına yapışayım, şelalenin buz gibi havuzlarında onla beraber canlanayım istediyse suç kimde? Fatmagül'de tabi, ne işi var 500 m. rakımda elin adamıyla, di mi?

* Kozmik Veletler: İtiraf ediyorum bu tatilde 21 yaşında bi kıza "Seni öldürüp yerine geçmek istiyorum" şakası yaptım ve hiç gülmedi. Ama yani bi insan bu denli mi güzel olur? Her sene farklı bi ülkede eğitimler, bele kadar saçlar, sahillerde boncuk gtünden 15 cm ayrılmayan, mükemmel bir kurt köpeğiyle havalı havalı salınmalar... Yetenekli Bayan Ripley olmama ramak kaldı, hep bu tabiatta yetişen çocuklar yüzünden. Bunun erkek versiyonu ormanın kuytularındaki tahtadan obasında, laptopta "natural trans" dediği bi müzik yapıyo. Malzemenin gırla gittiği bin yıldızlı bir yaşam, kafalar altın olmuş çil çil. Aralarında "Çok kalmıycam buralarda, 2 haftaya dönüyorum. Kışın da Tayland'dayım" diyen de var, ah seni evde beslerim. Gerçi İstanbul'da 1 haftadan fazla hayatta kalamıyo bu türler.

Notlara Gelirsek;

* Denize sırt üstü kendini bırakıp, dağları izlerken bi yandan da işemek insanın kolay vazgeçebileceği bi keyif diil, hakatten bak.

* Bitkiler, balıklar ve böceklerle ilgili tek derdim, "Çok güzelsin, adın ne senin?" soruduğumda cevap alamamak.

* Ergen enerjisini yeterince toplarsak, dünyayı yoketcek bi silah elde edebiliriz. Ya da düzünden elektriği felan onlardan alalım. Sivilceye, 31e gitmesin, günah.

* Bu elimde tuttuğum keçi boku mu, yoksa kubar mı? neyse ki insan gerçek hayatta bu ikileme pek sık düşmüyor.

* Yalnız kadının tatildeki dayanağı, muhabbet arayan çiftler, ona "abla" diye seslenen ergenler ve korumacı köpeklerdir.

Biterken,

Ölüm korkusuyla terbiye olduğunu sanan deli gönül, değil mi ki asıl tırstığın yaşamak? İşte o vakit sana her aczın müstehak.

Newer Post Older Post Home

11 vatandaş cevab hakkı kullandı :

Sel said...

Verdiğim tepkiyi yazıya dökeyim;

Hahoohhhhahahohoh
......
Ttısısııhıhahahaohooh.

Deniz said...

saolasın Sel. ben de mizah duygumu dağda düşürdüm sanıyodum, içime sular serpildi:)

Anonymous said...

süper süper süper, bende bi ergen oğlan var, size vercem. yalnış anlaşılmaya doğanın dengesi bakımından:)

Anonymous said...

Cúbbeli ahmet hoca taktik o cemilin,amma tasak gectik!kac ahmet hoca gelio!saga bakma her an cökebilir!bi d sahilde yildizlari seyreden bi arkadasa sormu bu,napiosun, diye..arkadas da 'kendi basima kopuyorum' demis!sen misin kopan 3saAt kitlemis kizi hehe ben eva,öperim

mesainin bitimine 40 dk kala cuma bonusu oldu bu post valla,eline,gözüne,gördüklerine sağlık : )

Deniz said...

haha eva abiyi şıp diye tanıdı.

ccc üşüyoruz reis ccc. gene mi gitsek oralara da dönmesek?

haha siz tatildeyken bütün Türkiye oturup Fatmagül'ün suçunun ne olduğunu düşündük cidden.

bu arada yazılarına bayılıyorum ben yaa. Sevgiler. Kucaklar hatta.

Anonymous said...

İsimleri değiştirerek mi yazdın yaa... Cemil'in tanımına uyan biri var Kabak'ta yaşayan, ya da orada böyle yüzlerce adam var bilemiyorum. Ahanda aynen böyle bu. Acil yazınız, hırslandım hemen emin olmak istiyorum

Deniz said...

nesine hırslandın ayol?

de ki hepsi hayali karakterler. kimseyi rencide etmek diil derdimiz de mi burda?

deniz said...

ah şahane, ben de gidecem öbür yaz artık. yok ya ben gidemem çok sıkılırım. ama gitmek iyi olurdu. neyse daha bir yıl var. çok özendim ama valla.
kömiklik de cabası, o cemil şu karayip korsanı itiripli genç galiba, tanıyorum, kieh kieh!

Anonymous said...

uzun zamandır bakmıyodum buraya, az önce aklıma geldi, yine her yazını eskisi gibi ağzım bir karış, sırıtarak okuyorum. bir numarasın, bol şans...