Müziksever Bacılarımıza Hayırlı Duyuru

By | 2/23/2011 4 comments
Datafobik'i nasıl bilirsiniz?
Neaa bilmez misiniz? Kusura bakmayın ama yıl olmuş 2011, bugün sen datayı bilmiyosan, yanlışlardasın bence.

Data kızımız benim geçtiğimiz 3 yılda tanıdığım kadarıyla, hayatıma girmiş en nörd kadın. En nörd adam da olabilir ama bu konuda konuşmamızı pek sevmez. Ona sorsanız Bilim Teknik'te yazması, nörosayns ile ilgilenmesi, kod yazabilmesi, interneti a-acaip kullanması, Muhteviyat denilen yazarlar birliğinin kurucusu olması, benim resmi editörüm ilan edilmesi, evinde günümüz ressamlarına ait şahane parçalar bulunması ve ben bunlardan birini istediğimde içinden 3'ün 1'i geçen bir kahkaha patlatıp kalbimi kırması nördlük alametleri değil.

Kendisi tüm bu marifetlerinin yanı sıra, son 5 yıldır Beyoğlu-Kadıköy dans sahalarında, benim müzikal tanımını bilmediğim şeyleri çalarak djlik yapıyor; coşuyor, coşturuyor, gelen yavruyu bademi ayıklıyor-du. Şimdi manita felan yaptı, mesut bir aile tadı yakaladı, allah esirgesin.

Dün akşam ortaya çıktı ki, Data hanım İstanbul dans sahnelerinden bir süreliğine elini çekecek, kendini müzik indirip, toplayıp, dinleyip, arşivlemekten ziyade, şahsi müzikal çalışmalarına verecek. Peki yerini kim veya kimler dolduracak?

Datafobik Tacını Hakkedecek O Kız Sen misin?

Dj kabininde bağyan görmek çok alışık olduğumuz bir durum değil. Kızlarımız müzikle ilgileniyor olsalar bile, işin tekniğini çözmek, konuyu kavrayıp bu işe başkoymak için, illaki bi manitanın desteğini bekler haldeler. Hepimiz manitalardan bekledik vaktiyle, size kızgın değiliz.

Lakin ve lakin, Data büyyük bir fedakarlık ve dahi fedailik yaparak, isteyen olursa kabini ve tacını bir bağyan arkadaşa devredebileceğini açıkladı. Hatta bunun için hiç bir ücret, ön ödeme, peşin beklemeksizin, katılımcının sadece "hayır duasını eksik etmeden" iştirak edebileceği bir wörkşop yapabileceğini söyledi.

Hülasa canlarım, eğer makul insanlık ölçülerinde, müzikseven bir hanımsanız, djlik öğrenmek istiyor ve nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız, işte fırsat! Aşağıda verceğim mail adresine, bunu neden istediğinizi anlatan bir yazı, müzik bilginizi acık da olsa belli edecek bi playlist ve mümkünse bir endam fotonuzla başvurunuz. (fotolarınıza bakıp ardınızdan konuşcaz tabi, o kadar da olsun lan)

Orada olduğunu biliyoruz müzikten anlayan, havalı kız. Kam end faynd as...

Biterken,
Bu data: datafobik[ed]gmail[dat]kom
Bu ben: deniz.ozturhan[ed]gmail[dat]kom
Çok canınız çektiyse bana da metin yazarı stajyeri olabilirsiniz. Olmaya da bilirsiniz. Paşa keyfiniz bilir.
- Neden erkek olmuyo ya, bik bik, cık cık, ama bu ayrımcılık?
- Galba öyle, evet.

Newer Post Older Post Home

4 vatandaş cevab hakkı kullandı :

canavar said...

metin yazarları erkek olarak başvurabilir mi peki?

Deniz said...

vurabilirler.
yazar zaten erkek olur. benim bi pipim var. evde kavanozda saklıyorum.

zion said...

Ben hep metin yazarı stajeri , olmak hemide dj lik öğrenmek istiyorum mümkün mü?

Ben de artık bağyan dj olmak istiyorum, erkek piyasasında bitti bu iş artık, yada başka bişiii...

sevgiler ve öperler sayın yazar...