Taciz İstihkakımızı Aldık mı?

By | 2/17/2011 12 comments

Canım hiç böyle şeyler anlatmak istemezken, sanırım 50'lili yıllarda hemoroid olarak dünyaya gelip, büyüyünce akademisyen olmayı başarmış bir şahıs "Dekolte giyeni pek tabii taciz ederler" açıklamasıyla gündemi dürttü. "Taciz hakkı" diye bir şey gerçekten vardı ve verilmiyor alınıyordu her hak gibi. Duygulandım.

Yıllardır maruz kaldığım tüm tacizleri masaya yatırıp, onları hak ederken ki kendinden emin, hevesli halimi düşündüm. Zor olmuştu ama 9 yaşımdan itibaren bu hakkımı kullanmayı bilmiştim. Hadisenin kaynağıydım, dünya etrafımda dönüyordu.

Hemen şahsi suç tarihimdeki rasyonel bulguları listelemeye başladım tabi;

Yaş: 9
Taciz türü: Pandik
Mevcut lokasyon: Pazar yolunda ananenin elinden tutar vaziyette
Tacize çanak tutan davranış: Mor bermuda şort

Yaş: 12
Taciz türü: Sözel - "Memelerini kıtır kıtır doğrıycaz" (şahsen unutulmazlarım arasında)
Mevcut lokasyon: Bayram ziyaretine gider halde
Çanak: Annenin 60larda gitdiği envelop eteğin 4 cm uzatılmış versiyonu. (Bahsi geçen meme henüz yok)

Yaş: 18
Taciz türü: Pipi gösterimi
Mevcut lokasyon: Otobüs yolculuğu
Çanak: Arap insanlarla iletişime geçmek

Yaş: 22
Taciz türü: Taksici kaçırması
Mevcut lokasyon: Taksi
Çanak: Gece dışarı çıkmaya çalışmak

Bu liste böylece uzayıp gidiyor, neredeyse sadece ellerim ve yüzüm açıktayken aldığım taciz istihkaklarıyla dallanıp budaklanıyor ve bize "sadece dekolte giymenin değil, daha pek çok aktivitenin tacize çanak tuttuğunu" net bir biçimde gösteriyor. Çünkü misal iki sonraki pipi gösterimimde, üstümde uyku tulumu kabilinden bir mont var ama hava karardıktan sonra, bir parkta ağlıyorum.

Kısacası araştırmalarımız gösteriyor ki, illa markette meme açmaya gerek yok, "Orada, o saatte bulunma", "yabancıların sorularına cevap verme", "şehirde tek başına hareket etme" hep çanak tutucu, aranıcı hareketler. Yani zaten arzu ettiğimiz tacizi bünyeye alabilmek için geliştirdiğimiz numaralar, cilveler.

Tüm memleket kadınları kendimizi sadece gözlerimiz açıkta kalacak şekilde plastik kaplatsak da, tacizin duracağını sanmıyorum. Çünkü içimiz kötü; çünkü 2. sınıf, edilgen, aptal, seks objesi, satılık, kiralık ve hatta şeytaniyiz. Boşuna demiyorlar "su, karı, para sesi baştan çıkarır" diye. Telefonda da tacize uğrayabiliriz, çünkü sesle aranırız, huyumuz kurusun.

Tacizin temelinde hayvanların çiftleşmek için gerçekleştirdiği kurlar olabilir. Bu kur işi misal sinek kuşlarında havada dans, ya da çok yüksekten yeryüzüne sesli bir dalış iken, şempanzelerde son derece çirkinleşebiliyor. "Kurbağanın zorla ağzına veren şempanze" videosunu gördükten sonra, "nerden geldin ki, nereye gidesin zaten ey insanoğlu" hayıflanıyorum. (hayır videoya link vermiycem, görmeseniz de olur, ben görmeseydim olurdu.)

Lafı şöyle bağlıyım; şimdi tabi sosyal hayattan kadın hadisesini tamamen kaldırarak, tacizin önüne geçmek bi mümkün gibi. Ama sonra, insanlık tarihindeki örnekleri incelersek, oğlancılığın arttığını görüyoruz. O tip toplumlarda oğlancılar gaylikten genelde tiksinirken, oğlanlar da güzelliğin ve eror-tizim yeni formları halinde salınıyorlar.

Demem o ki, haklısınız; kadını kapatmak şart ama işin ucunda ne olduğunu anlamadan ibneleşmek de var. İbneliğin kötü bi tarafı yok elbet, o sebeple hayırlı olsun diyor, kokulu öpücükler yolluyorum. Parfüm sürmek de bi çanak tutma yoludur tabi ki, tabi ki...

Biterken,
Kısa, kurak, istifra kudretinde. Kaldi ki o şu şekil istifra eder, ben şu şekil. Kimse herkesin istifrasına karışamaz.
Patti'nin günlüğü "çoluk çocuk" geçen sabaha karşı bitti, biterken beni de ruhen bitirdi. Nekahette gündelik abur cuburu tüketiyorum.
Bademler kraliçesine layık bir yazıyla tekrar karşılaşırız, umarım.
Newer Post Older Post Home

12 vatandaş cevab hakkı kullandı :

diego said...

taksici kaçırması maddesi endişeli meraklara gark etti.
insanlar adeta tacizin nasıl bişi olduğunu anlamıyolar. yaşamayanın olayların nasıl geliştiğini kavrayamaması bi yana, yapan yaptığının bilincinde de olmayabiliyo. sapkın çiftleşme kültürü sağolsun. kur yapmak, naz yapmak, kendini ağırdan "satmak", iletişemde odunluk gibi gelenek ve göreneklerimiz sağolsun..

Söyleyecek çok söz var ama...

:)
Bence de. İstersen gözlerini de ört. İstersen eve kapat. Perdenin arkasından görülen silüeti dahi taciz edebilirler!

outlaw said...

yok yok, orhan bey kesinlikle hakli...

http://gueneslipazartesiler.blogspot.com/2011/02/itiraf-ediyoruz.html

Anonymous said...

Cicciolina gibi cıbıl halde meclise giresim var... her koşulda giresim var oraya o ayrı...

bence bu yazı ile taciz edilmeyi hakediyorsunuz. böyle yazı yazarsan tabi-i ilmühü taciz ederler:)

oeeh:)

Anonymous said...

bacım, tarzınızı sevdim. sevişelim?

Anonymous said...

Yaş 20. Dolu otobüste boktan havada, ter kokulu teyzeler arasında bir yer bulunur ve oraya sinilir. Üstte siyah kot ve takriben ceket. Görülen tek yer, yüz ve eller. Götüme bir şey değdiğini hisseder ama otobüs kalabalık yaa derim. Sonra sağa sola dönüp adamı uzaklaştırmaya çalışsamda, sanki pozisyon değiştirmemi elime ver demek istiyormuşum gibi algılayan öküz daha da heyecanlanır. En sonunda otobüsten inilir. Bir yere oturulur, makyaj boka dönene dek ağlanır ve gün boyu o bacaktaki hayvanın sıcaklığıyla orospu gibi hissedilir. Sesimi çıkaramadım ya, ona yanıyorum. Ne desen bir şey diyecek gerçi. Takım elbiseli falan bir de, janti abimiz. İğrenç yaratıklar. Biri şirkette müdürdür, öbürü proftur. Al işte.

o nası vidyo yaa.. ilk defa maymun çükü gördüm, garip kalemimsi bişimiş..

taciz olayı basit.. paylaşmayı reddeden bu canım güzelim medeğniyette herkesin odun, para, el kol laf ve sözle bir diğerinin alanına girmesi normıl.. hegel amcamın da öngördüğü gibin tamamen bir paylaşım olmazsa özgürlük olamayırı.. sahiplenmeyi de bu saaaatten sonra insan beyninden çıkarmak mümkün görünmedığına göre aşkıda çıkartamıyoruz hayattan demek bu.. oda tabi sosyalist amcaların çöküşü şeyine denk gelir..

yağni elimizdeki budur, dahada boka sarar ama düzelmez.. taciz şeysini erkeğaa bak, kötü, iyi, çağdanşlık falanımsı gerizekalı katsayısıyla açıklamaya kalkarsak çoğaefedersiniz hiçbi sikten anlamamaya devam ediniz.. (sağa değil hayatımın erkeği, sende bi kısmını al ama ayıp dışarda kalmasın soğuğu yemesin cümle belden)

tüm hayatım boğyunca giydiğimden yürümeme konuşmama ve hatta popomdan çüküme kadar erkek olağrakta taciz edildim.. illada cinsel olsun deniyosa oda var ama erkeğe olunca komik oluyo galiba, tecavüzede uğramış olabilirim ama arkağdaşlar arasında "çaktın mı hatuna" diye geçiştirildi.. gülünüp eğlenildide ama ben o garip kullağnılmışlığı bünyeden atamadım..

kız arkadaşımı evimin çok yakınlarında taciz etmişlerdi.. bebeğim hastanenin önünde beni bekliyodu.. sokağı dönünce sesler geldiğini farkettim.. koşarak olay yerine intikal ettim ama pek bişi yapamadım.. elemanlardan biriyle gırtlaklarımızı sıktık falan.. sonra bizi diğer insanlar kız arkadaşımla gönderdiler ordan.. ezildim, hatta yokoldum.. onun için ölmem gerekirdi, ölemedim.. neyse iki sene geçti, bu sonbahar geldi.. kızda çoktan gitti.. ama ben onları buldum.. o zaman yapmam gerekeni yaptım..

yağni benim güzel annem (ahmet kaya power) bu sistem şeyinin yarattığı insan kurbağanın ağzına veren maymundur.. senin o maymundan farkın yoktur bilgin olsun.. o kurbağa gibi dur bakalım nereye kadar giricek dersen adam senin ağzından sokar götünden çıkarır.. bu örnekte sadece kadın ve cinsel benzetme içermez..

nerde hangi konuda taciz edilirsen edil kendini savunamıyorsan haketmişsindir.. bence diil de konu bence diil zaten.. hayal ettiğinle hayat alakasız birbirinden..

(şurda bikaç yorum leyin okudum, tam layığıyla şeyedemedim, burdan söyliyim, oluuum nası malsınız la siz nası nefes alıyosunuz falan nası oluyo ya, amk her seferinde şaşırıyorum)

SED said...

acaba aidsi, keçi gribini falan araştırmayı bırakıp tacizi insanlarla iletişim kurmak sanan kimlikleri mi inceleseler?
*
belgelerle konuşulmasına da hayran kaldım eklemeden edemicem:)

Anonymous said...

Bu aga ilk ciktiginda da soyledigim gibi, gorulen yerde pandiklenmeli, donup tepki verecek oldugunda da " kusura bakma cok seksi giyinmissin kendimi tutamadim" demeli. Ilk gordugum yerde yapmayi dusunuyorum. Pantolonundan o suclu.

FEYSİS:) said...

METROPOL HAYAH DEDİKLERİ BÖYLE KARANLIK BİR KUYU HERHALDE
BÜYÜK ŞEHİRLERDE YAŞAMAK OKYANUSTA YAŞAMAK GİBİ BİŞEY ÇOK İHTİŞAMLI FAKAT Bİ O KADAR DA TEHLİKELİ...