Travmalı Adam Sana Hiç Kıyamam

By | 9/09/2011 14 comments


Geçtiğimiz hafta sosyal medyada, Kıvanç Tatlıtuğ oyunculuğuna methiye düzme şenlikleri yaşandı, bilmem siz katıldınız mı? Yok efendim Kıvanç Brad Pitt kıvamına gelmiş de, bir dizi için 15 kilo verip, taşken put olmuş da...

Tüm bu söylentilerin karşısında kendimi daha fazla durduramadım ve titrer vaziyette, dizinin yutub videolarına doğru evrende adeta süzüldüm.

Mevzu bahis çalışmanın adı Kuzey ve Güney. Kendisi bir mahalle draması. İnternette ilk kavuştuğum görüntü, Kıvancım beyzademin yatakta "Işığı kapama, karanlıkta uyuyamam ben" inildediği fragman oldu. Erkekliğin ürkekliğe dönüştüğü o bakışlarla beni bi gülme aldı tabi. Ama hemen toparlandım, yeterince duygulanamadığım için kendimle kavga ettim hatta.

İkinci olarak yukarıya embed de ettiğim "orada olmayan sevişme" videosuna tıklattım. Bu videoda, bar kapısında karşılıklı çemkiren iki insanı, bir plan sonra yatakta nemli ve solurken görüyoruz. Tahminler, orada olmayan planda sevişilmiş olduğu yönünde. Lakin güreşilmiş ya da halı yıkanmış da olabilir. Zira Kıvancım Tatlıturnam hiç cima yapılmamışcasına asabi. Tam emin olamadım.

Baktım ki video parçalarından konuyu anlamama imkan yok, bu kez başladım diziyi kompile izlemeye. Melabaa, bir travmalı geçmiş/intikam hikayesiyle daha beraberiz. Çünkü Ezel bilmem kaç sezon duygularımızla yeterince oynamamıştı. Kenan'ın burun deliklerinin titreyişine az mı iç çektik? Demek yeterince çekmemişiz.

Kuzey ve Güney'de konu benzer; iki kardeşten büyük olanı yanlışlıkla adam öldürüyo, küçük olanı bunun yerine maphus yatıyo. Arada kız meselesi felan da var; Kıvancığım aşık olduğu kızı abisiyle yiyiş halinde görünce, bi kaç dakika cansız manken Vahe Kılıçarslan taklidi yapıyo mesela. Yüz felci geçiriyo sanıp korkuyosun. Öyle bi oyunculuk.

Öte yandan Kıvanc yaralı ceylan rolüne hazırlanırken sadece yulafla beslenmiş deyorlar. Belli, kısrak gibi olmuş maşallah. Şaka bi yana, o askerlik yapmak istediğini ağladığı "Kovutanım ama ben buvu herşevden çok istiyovum"lu sahnede beni de ağlattı piç. Oyunculuk hususunda, mezar başında "aşkito Behlül kaçar" sümkürdüğü günden bu yana çok yol almış. Eferim.

Güney karakteri de gayet ilginç; "Fatmagül'ün suçu ne?"de hapçı ve tecavüzcü olmanın verdiği kendine güvenle, bu dizide İTÜ'de ekonomi okumayı başarmış. Haliyle esas kızı da o ömüyor, hayat ona güzel.

Hal böyleyken, mapustan çıkan Kuzey'i sürekli atarlı, giderli, kendine acırlı bi hallerde görüyoruz. Lakin tekne ayarlayıp layla'ya çıkmayı, ordan kezban kaldırıp yarasını okşatmayı felan biliyor. Ben misal bugün 17imde mapusa düşsem, çıktığım günün akşamı layla'ya koşmak aklıma gelmez. Ezik gibi keraneye giderim. Ki ben erkek bile değilim. Vicut geliştirmek böyle bi özgüven veriyo insana demek.

Öte yanda dizinin Ezel empatisi yeterince kurulabilsin diye, kadroya da serpme yapmışlar. Serpme kahvaltı, biraz traş oluyo çoğunlukla. Misal Ezel'in konversli katili, Kuzey'in kankası rolünde, pazarda doncu olmuş. Yine Ezel'den kaşık suratlı sarışın kız - Havyer Bade'm-, bu dizide biraz daha sarışın ve Güney ılığına vermek istiyo nedense.

Bir de Matmazel gerçeği var. Aşk-ı Memnu'dan aynı makyaj ve saçla, mahallenin kuaförüne ışınlanmış kendisi. Üstelik bu ışınlanma, Matmazel'in middilli bakıcısı tarzından hiç bir şey eksiltmemiş. Esas kızın anası rolünde aynı frankafonlukla, kızını oyunculuk seçmelerine yollamaya çalışıyor.

Kısaca dizimiz az çok bu şekil. Kıvancın vicudu var evet, oyunculuğu da çok etkili. O kadar etkili ki, hayatımın erkeği ekibi olarak, gelecek bölümleri öğrenmek tek hayat emelimiz oldu. Dizinin yazarları Ece ve Melek hanımları kaçırdık. Şu anda Maçka hedkuartırs bahçesinde, sırt sırta bağlı duruyolar. Aldığımız tiyoları sıcağı sıcağına sizlerle paylaşıyoruz.


Kuzey ve Güney'in gelecek bölümlerinde neler olacak? - İşte o tiyolar!

*Travmalı adamın intikam ateşi, Ergenekon'a bağlayacak: Ailesi kompile ibnelik ve hıyanet içindeki Kuzey, bundan kelli tarzını herkesin tek tek azına sıçarak gösterecek. En son kendisini askere almayan paşaları sıkı kıçıyla baştan çıkartıp, foto çekip, şantaj yapacak.

* Kadına eziyet sürecek: Sevdiği kızın saçını çekip gözüne kum atarak mallık kariyerine başlayan Kuzey, içerde bir ara yönelimini değiştirir gibi olmuş. Çıkışta hızla toparlayacak. Hizmetçi ruhlu abisinin aksine, aşık olduğu kıza yapmadığı hayvanlık kalmayacak. Kızı skuaj topu gibi duvardan duvara vurdururken, tabiy ki gizli ve pembe ağlayacak.

* Evribadi iz Nihat Doğan samtaymz: Herkes pişman olacak, herkes ağıt yakacak. Gözyaşları sel olacak sel.

* Reyting neyse sevişilecek: Kıvanç o kadar vücudu annesinin önünde soyunmak için yapmadı tabi, hem Bade sarışınıma, hem esas kıza ayrı ayrı hesap pusulası uzatacak.

* Güney - itü'nün hapçısı: Bu çocuğun kaypak vey of livingdeki istikrarı, dizinin ilerleyen bölümlerinde hepimizi büyülemeye devam edecek. Bir sonraki dizisinde ceyyar olacak.

Hülasa sayın okuyucu, bi yazıyı da Türk dizisi ekmeğiyle çıkarttık. Sözlerimizi bağlarken şöyle diyebilir miyiz?
"Travmalı adamın farkı, fiyatı. İş ki sizin gönlünüz zengin olsun."
Sevgili yazar dostlarım Ece ile Melek'e bakıyorum; diyebilirmişiz.

Biterken,
King of Comedy'i çoh severim. Kısmetse bi gün kaçırmak istediğim ünlü, şu sıra aaron johnson balı. Bayadır yazmıyodum, şimdi yazdım memnun musunuz?
Öyleyseniz şöyle de olun: twitter/yanilgi.
Newer Post Older Post Home

14 vatandaş cevab hakkı kullandı :

Sel said...

Yazıya güldüm güldüm amma güldüm derken Aaaron Johnson diyipdurunca kanım donuverdi. Ondoooozunda at hırsızı bi kadının kapatması olup çocuk yapması hakkındaki düşüncelerini çok merak ediyorum?

@ sel - aaron tam bir ingiliz centilmeni olduğundan at seviyor tabi. 10 yıla kalmaz boşanırlar. o zaman kıvamında bir aaron yeriz. kısmet şov.

ben bu kuzeyi döverim lan şaşırdım aslında sevişitkten sonra uyumayıp gitmeliymiş evden onun eviyse tabii

Anonymous said...

Ben sizinle ilgili düşüncelerini ifadeyolu ile etkilendim Blogger: Kim Lan Bu Hayatımın Erkeği? - Yorum Gonder. Ben aşk hakkında birileri thet gibi şaşırtıcı bir hikaye yazabilirsiniz inanıyoruz olamaz Blogger: Kim Lan Bu Hayatımın Erkeği? - Yorum Gonder.

Anonymous said...

"zengin küsküsü yediğini zanneden hatunun dramı" adlı en az 35 bölümlük bir ikinci dizi izlemeye nail olur muyuz acep? adıda "küçük güney"

türk dizi sektörü buna hazır mı?

tabular yıkılacak mı?

"sekis end di sity" maslak stayla
(hiç bir kezban kırmızı yatak örtüsü kullanmaz rulez)

"kısmet şov" ankaraya gelsin. buradan da duyrulsun. gelip izleyelim bu şovu.

doktorlar dizisinin dvdsi çıksın ayrıca.

Veli said...

Ama çok güzel rol yapıyor be kıvanç harikasın Maurers

günlerdir yazmanı bekliyordum. bu yazıyla hayatımdaki boşluk dolmuş oldu. ooh sırtım yere gelmez artık.

o diil de bence travmalı adamın farkı, vicudu. o ne yavrum yaa? iç çekerek izledim. her saniyesinde tansiyonum indi çıktı, hal kalmadı.

ayrıca şu matmazel kendine bi hayat bulsun, alsın, edinsin. ne o öyle? uyuz uyuz, kadının hayatı yok resmen. gözler de hala türkan şoray stayla.

bu arada bihter kolyesi, sıla tokası, hürrem yüzüğünden sonra kıvanç bornozunun da işportaya düştüğü günü bekliyorum. heyecanım dorukta.

deniz, sen fehmi'nin arkadaşı mıydın?

çok eğlenerek okudum. tespitler süper.

videoya gelince: öküze bak öküze. asabi öküz. r'leri bastırarak konuşan deliganlı öküz. "geçmişimden bahsetmek istemem, çok travmalıyım, çok tehlikeliyim" öküz. ama kaslar ayrı tabi.

kıvanç tan beklentimin çok yüksekti tabee,senaryo ziyan ,kıvanç şahane,ama muhteşem yüzzzyıl dururken hepsi hikaye;) tespitlerine bayıldım şekerimm daha sık yazz!

Yael said...

Yerli Bret Pit'imizin saclarina deginmemissin. altin sarisi Inek yalamistan hallice mohtesem saclar asik suratina isik veriyor adeta.
ayrica surat asinca neden iyi oyuncu olunuyor anlamis degilim. zaten keanu reeves nasil olyuncu olabildi onu da anlamis degilim.
Ama cok guldum deniz allah da seni guldursun.
Yael kacar...

Anonymous said...

Ben gerçekten , ben hakkında çok yararlı bilgiler okudum asla söyleyebiliriz Blogger: Kim Lan Bu Hayatımın Erkeği? - Yorum Gonder. Ben bu blogun webmaster için minnettarlığımı ifade etmek istiyorum.

Anonymous said...

Sanırsam yakında sana tapmaya başlayabilirim gadın! Yazma böyle.

Tespitlere 1 eklemede ben yapayım o zaman; dizi "rich man poor man" adlı dizinin çakması :)

dahsin said...

3. yorumu yazarsam sapık gibi olurum. lakin kendimi kesmediğimi, hala hayatta olduğumu bilmeni de çok istedim. gerçi ilk yorumumda bahsettiğim hareketten ötesi yok, bize bahşedilen bu bedenlerimiz yan yana durmadıkça. sus ve öp beni