Kezbanı Vurmasınlar

By | 4/13/2012 5 comments

Sosyal medyada en son trendimiz kezban linci. Kızlı erkekli, Allah ne verdiyse kezbanlarla kafa buluyoruz, Türk kızına iki laf sokup, tek sayıyoruz. Ne güzel, ne verimli, ne hoş. Çünkü hepimizin validesi ecnebi, bizleri kontesler doğurdu, arşidükler büyüttü.
Peki.

Hadi diyelim ki, standartları çok da model olmayan bi kadının, ünlü diye fotoğraf çekitirmesi ve bunlara fotoşok uygulatması kezbanlık. Pekiii, yıllarca Şahin K ile kendi küçük piplerini unutmuş bir neslin, bunu yerden yere vurması kezbanlık değil mi?

Diyelim ki fakir olduğu halde seksi takılmaya azmetmek, ilgi odağı olmaya heveslenmek, büyyük varoşluk. Aynı şeyi son kerte stilli, nebleyim luibütonlu ama avant garde'lı, Avrupalı gibi de biraz böyle, yapınca okey mi?

Velev ki ofislerimiz, işyerlerimiz, kezban, üstelik kıl ve şirret, kariyer karılarıyla dolu. Sanki ofisindeki erkeklerin her biri çok doğru, çok etik, çok bi haltmış gibi, sadece "kariyer kadını"na yardırmak, onun topuklusundan ses tonuna, her parçasından tiksinmek, kezbanlığa girmez mi?

Lan yoksa... (iç ses: Hepimiz mi kezbanız?)
Bi süredir kendimden çok sıkılıyorum; çünkü kıskancım, çünkü kompleksliyim. Yanıma yaklaşan meşhur radyasyonumdan tadıyor. Kimse dost değil, kimse dengim değil, kimse halimi anlamıyor.

Ona kıl ol, buna şirretlen felan derken, anaaa baktım baya baya kezbana bağlamışım. Blogun başlığına "Dudaktan öpüp her şeyimsin diyeni değil, alnından öpüp helalimsin diyeni sev." ya da "Erkek olmak kolay, erkeğim olmak zordur" bassam yeri.

Zeki Demirkubuz çekse, içimdeki kötülük tohumlarıyla Nur Bilge Ceylan'a çaktığı film yapar. O derece bir ikircik, o fenalıkta bir yamak cinlik. Adeta sevgili hüzünlü ve zevksiz ülkemin, irili ufaklı mozağiyi gibiyim.

Siz nasılsınız, açıkçası merak ettim. iş bu sebeple, KLBHE ekibi olarak, Doğu Avrupa şehirlerinden birinde, bir bodrum katında, 2. dünya savaşından kalma labarotuarlarda, sizler için testler hazırladık. Buyrun aşağıda.

Her bir "evet" cevabınız, 2 puan değerinde.

Kezbanlık oranınızı tespit edin!
- Herkes seni kıskanıyor, kimse senin dengin değil
- En yakın arkadaşından daha güzel, annenden daha kaderli, iş yaşamında en bi zeki hanım ünvanlarını almak için yapmayacağın yok.
- Beyinin hesabından FB'ye girip, kızlara laf yapıştırıp, sonra "ups erkeğimin bilgisayarından yazıyorum" açıklıyorsun.
- Bazı kendini beğenmiş karıların üzerine panzerle gidilmeli, tazyikli su sıkılmalı, nerede bu devlet?
- Sen etik timsali olduğundan, ortamda kimse sana yanaşamadı. Yanaşılanlar komple motor.
- Sen iyisin de, çevren kötü.
- İçine don giymedin.
- İçine don giymeyen hiç bir kadına güvenemezin. (pis karı)
- Her şey çok bayağı, senin çok önemli projelerin var
- Senin çok önemli projelerin para getirmezken, milletin kalitesiz işleri ne rağbet gördü arkadaş!
- Herkes kalitesiz, bay dı vey...
- İnstagram fakirlere açılmış, şimdi bizi takip de ederler.
- İnstagramı, fotoğrafı "filitre çakmak" zanneden zengin salaklar kullanıyor
- Çağdaş, güncel, kontemporen sanat kompile senin olayın, oo yeah.
- Çağdaş, güncel, kompili, skimporen sanatın her türünü zengin, çok bilmiş, yeteneksiz insanlar yapıyor, allah belalarını versin.
- Sen bir velihatsın, çünkü zaten bana da kraldı.
- Bu karıların hepsi kendini prenses sanıyor: kurbağa öpesiceler, Bizans prensesleri, kahpeler.
- Pipin var ama yukarıda yazdığım hisleri bir bir yaşadın. Hadi itiraf et, biz bizeyiz, yaşadın... (bütün puanları alır - dı altımıd kezban)

Görüyorsunuz, kezbanlık iman gibi bişiy sevgili okuyucu; kimde olduğu belli değil.
Neden? derseniz, bizi güzel beslemeyen, insanca yaşatmayan bu topraklara önce bi bok atarım. Sonra, bunun da "çıktığı yumurtanın kabuğunu beğenmezgillerden" bi kezbanlık olduğunu anlarım.
En nihayetinde, testimizden çıkan verileri değerlendirmek üzere, Orta Avrupa'da, Kral Leopld II'den kalma tesislerimize kaçarım. Çünkü işim var.

Çünkü, herkese ben yardımcı olamam.

biterken,
ukela bitişe aldanmayın; aylardır doğru dürüst yazı koymadım bloga, utanıyore. şimdi ben hagatten yine bizim çok gezenler kulübü'yle gidicem. ayıptır demesi bi brüksel, bi amsti yapıp gelicem. hakkınızı helal edin, gözünüzü seviyim.
dönüşte, kısmet - karga art- 25 Nisan.


Newer Post Older Post Home

5 vatandaş cevab hakkı kullandı :

a.k.a. egom ağlıyor. :)

birsen said...

içimizdeki kezban

Anonymous said...

Kime bu kadar kompleks yaptıysan iyi şişirmiş içini geçmiş olsun.

Anonymous said...

Yazın burada paylaşılmış, haberin olsun: http://kezbanhunter.blogspot.com/2012/10/kezban-vurmasnlar-alnt.html#more

@adsız türk erkeiğiyle sınanmışız o blogda. iyi olmuş.