Kısalar 4 - Adalet Dedikleri

By | 9/05/2012 10 comments

Nevin Yıldırım, 2 çocuk anası, henüz 26 yaşında.
Geçtiğimiz hafta kendisine 1 yılı aşkın süredir tecavüz eden ve çıplak fotoğraflarını ailesine göstermekle tehdit eden adamı, av tüfeğiyle vurdu. Kafasını kesip köy meydanına savurdu. Dünya Nevin'den "Kill Bill'deki Uma" diye bahsededursun, en çok biz biliyoruz, bu ülkede kadın olmak nasıl bişey.

13 yaşındaki kızların onlarca adamla, kendi rızalarıyla (!) beraber olduğu, tecavüze uğrayanların bunu arandığı ve ölümü hakkettiği, tacizin bir yaşam biçimi haline geldiği ülkede, kadın olmak...

Çocuk gelinlerin, aile içi şiddetin, asla ulaşılamayan adaletin ülkesinde, Nevin olmak.

Kadınların diğer kadınlara "böyle giyinirsen seni elbet taciz ederler, burada dolaşırsan illa ki tecavüze uğrarsın" dediği, diyebildiği ülkenin Nevin'i olunca insan, sığınacak kimsesi, güvenecek bir adalet sistemi olmayınca demek, ayakları usul usul köy meydanına gidiyor.

Elde bir kelle, evde namusu temizlenmiş iki bebe...

Belki de bu ülkeye, daha çok Nevin gerek.

Biterken,
görseli yabancı siteler için ingilizce yaptım. yaparken Nevin'e biraz daha baktım. güzelmiş, meğer, pek güzelmiş.
Newer Post Older Post Home

10 vatandaş cevab hakkı kullandı :

Anonymous said...

ben de heykeli dikilecek kadın diyorum Nevin Hanıma gerçekten.Keşke bir imkan olsa da maddi açıdan da yardım edilebilse bu kadına

Yamuluyorsam düzeltin lütfen.
Kafasını kesmekle bitmedi Nevin'in yaşadığı işkence, bir de bu tecavüzlerden hamile kaldığı halde, o bebeği doğurup işkencesini ömre yaymayı dayatıyorlar değil mi?

@sittirella doğru diyorsun. gerekirse devlet bakar. allah muhafaza, her kürtaj bir uludere.

şimdi düşündüm de, yabancı sitelerde "başbakanımız koca ulusun yüzüne baka baka, bunu dedi", desem, kimseyi inandıramam. şaka sanırlar.

Ben bu ülkede diyorum, inanamıyorlar.
''Ve hala bunlara oy veriyorsunuz, öyle mi?'' diyorlar.

artik mide bulantisi yasamadan gazete okuyamaz haber izleyemez olduk. ben londrada yasiyorum ve burda insanlari turkiye'de olup bitene inandiramiyorum. "ama ekonominiz cok iyi gidio" diip duruyorlar, bende suratlarinin ortasina bir yumruk atmamak icin cok zor tutuyorum kendimi. rezaletler ulkesiyiz resmen

Ceyda said...

Tecavüzcünün kesik kafasının üzerine penisini de kesip koymalıydı bence Nevin. Hem mesajı da çakmış olurdu, "sik beyinlilere". Penis sahiplerinin ve de penise tapanların yönettiği bir ülke burası ya, sonumuz da işte tam bu yüzden bu halde gibisinden.

acil durumda camı kırınız annem..

imkan yaratıp ya siktirin gidin ülkeden yada bu boku yaşamaya devam edin..

kayıp orası, kaybedildi çoktan, orda artık hepiniz tecavüz için hazırlanmış amlılarsınız, insanlarıda erke tapan köpekler oldu çoktan.. terkedin.. hakkaten şu sikilmiş, şu yarra yemiş artık konuşmaya değmez.. çözümü falan yok..

tasını tarağını toplayan çıksın edirneden..

Sezer said...

Doğru söze ne denir? Tüm yazdıklarına katılıyorum.

Bastırılan cinsellik duyguları, güzelim ülkemi cinsel açlığın yaşandığı bir coğrafyaya döndürdü. Bastırılmış duygular yerini tecavüzlere, tacizlere ve nice sayamadığım istismar kaynaklı eylemlere bırakıyor..! Umarım bazı tabular yıkılır, yıkılır da karşı cinse sadece İNSAN gözüyle bakarız. Sizce bu Hayal mi? aycanolas.blogspot.com

Daha geçen gün okuyorum haberde bilmem kaç kişi kız çocuğuna tecavüz etmiş davanın hakimi,savcısı tecavüzcülerin avukatı ve bu herifler tahliye oluyor.O kız çocuğu da bazı iyi ev kadınları olan pisliklerin fısıltıları arasında" Orospu,tecavüze uğramış,lekeli bu alınmaz.."naraları arasında hayata salınıyor..
Cinayeti desteklemem ama bu ülke de adalet denilen şey yok o yüzden sonuna kadar Nevin'i desteklemek farzdır artık..